Moje poptávka

V poptávce nejsou žádné položky.

 

Profil společnosti

Tradice výroby požární techniky v České republice se datuje od roku 1899. V tomto roce byla ve Vysokém Mýtě založena firma „Stratílek“ na výrobu požárních stříkaček a požárního příslušenství. Po znárodnění v roce 1948 dostala firma nový název „THZ“ (Továrny hasicích zařízení) a na počátku roku 1962 se sloučila se státním podnikem „KAROSA“. V roce 1985 byla výroba mobilní požární techniky a v následujících letech i ostatních prostředků požární techniky převedena do závodu v Poličce, který byl součástí státního podniku KAROSA. Po revoluci v roce 1989 byly postupně vytvářeny podmínky k osamostatnění závodu v Poličce. Závod byl osamostatněn v roce 1994 v rámci privatizace a od této doby nese název „THT“ (Továrna hasicí techniky).

 

THT - historie výroby hasící techniky Nosným výrobním programem THT je výroba různých modifikací požárních automobilů, vozidel a kontejnerů pro technické zásahy, likvidaci ekologických havárií a speciálních vozidel dle požadavků zákazníků. V oblasti požárních vozidel jsou nejrozšířenější nástavby na tuzemských podvozcích TATRA, ale náš sortiment zahrnuje řadu dalších světových značek podvozků, např. Mercedes-Benz, Iveco, Scania, MAN, Renault, Avia, Ford, Mitsubishi, Toyota a další. Výroba požární techniky zaujímá v produkci firmy THT prioritní místo a v této oblasti máme mnoho zkušeností s vývojem a konstruováním těchto speciálních vozidel. Veškeré konstrukční práce jsou prováděny pomocí počítačové techniky v 3D CAD systému, což zajišťuje vysokou kvalitu výsledné práce. Rovněž dílenské zpracování odpovídá evropskému standardu a jednotlivé celky i kompletní vozidla jsou v průběhu výroby několikrát kontrolovány odbornými pracovníky z útvaru řízení jakosti a podrobují se náročným zkouškám v podnikové zkušebně.

 

 

THT o firmě  

Velká pozornost je rovněž věnována protikorozním úpravám. Z tohoto důvodu byly zavedeny nové progresivní technologie (výroba nástaveb z hliníkových profilů nebo z polyesteru vyztuženého skleněnými vlákny, oplechování karoserií nástaveb hliníkovými plechy při použití technologie lepení, používání kvalitních akrylátových barev, nástřik spodních částí nástaveb a dutin speciálními ochrannými přípravky), což zaručuje podstatné zvýšení kvality a prodloužení životnosti vozidel. Samozřejmostí je kromě samotné výroby požárních automobilů i zabezpečení komplexních servisních služeb, odborných školení a dodávek náhradních dílů. Doplňkovým programem THT je výroba armatur a požárního příslušenství. Naše podniková prodejna nabízí široký sortiment armatur a požárního příslušenství rovněž od mnoha tuzemských i zahraničních výrobců, včetně vybavení pro požární sport.

Systém řízení jakosti je certifikován dle ISO 9001:2008 a ČOS 051622 (AQAP 2110).
Certifikát Bureau Veritas THTTHT certifikát

 V současnosti má firma 290 zaměstnanců a roční obrat z prodeje požárních vozidel dosahuje hodnoty 530 miliónů Kč. Požární automobily vyrobené v THT, s.r.o. Polička používají hasiči ve 22 zemích světa. Naším cílem je rozšiřovat prodej do dalších oblastí a uživatele vozidel přesvědčit, že si THT zaslouží přední místo mezi světovými výrobci požární techniky.